Zapisz się do newslettera:

Pielęgnacja męskiej skóry

Mężczyzna jest z Marsa a kobieta z Wenus – wiemy to już nie od dziś, ale czy wszyscy panowie wiedzą, że także ich skóra jest inna niż kobiet i, co za tym idzie, wymaga innej pielęgnacji?

 

Potocznie mówi się, że mężczyźni są gruboskórni – niekoniecznie chodzi tu o cechę charakteru a o… różnice morfologiczne w jej budowie. Warstwa rogowa naskórka mężczyzny jest większa od naskórka kobiet o 32 pokłady zrogowaciałych komórek. Wzmożony proces wydzielania gruczołów łojowych, większa liczba mieszków włosowych, silniejsze ukrwienie, większa ilość melaniny, włókien sprężystych i gładkich, wpływ hormonów (androgenów) – to wszystko sprawia, że jest mniej wrażliwa na czynniki zewnętrzne.

A man receives a facemask treatment in the beautyfarmTo nie znaczy jednak, że nie jest podatna na zmiany klimatyczne i zanieczyszczenia. Na wiosnę warto zatem zadbać również o skórę mężczyzny, bo – tak jak i skóra kobieca – jest zmęczona zimą. Martwy, zalegający naskórek wymaga usunięcia przez co skóra otrzyma impuls do wzmożonej regeneracji – tu polecamy zabieg mikrodermabrazji diamentowej. Pozbywanie się wierzchniej, martwej warstwy naskórka nie tylko odsłania warstwę świeższą, młodszą, ale i pobudza skórę do sprawniejszej odnowy.
Złuszczanie skóry pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, którego nie sposób dostarczyć skórze z zewnątrz. Skóra zatem sama wyprodukuje kolagen, jeśli ją do tego sprowokować. Im złuszczanie naskórka głębsze, tym skuteczniejsza odbudowa skóry. Możemy również spodziewać się, że znikną nam przebarwienia a przy peelingach głębokich nawet blizny.

Współczesny rynek kosmetyczny zwrócił uwagę na różnice w pielęgnacji skóry męskiej, dlatego też w każdym salonie w ofercie znajdziemy gamę zabiegów pielęgnacyjnych opracowanych specjalnie dla mężczyzn i przy użyciu profesjonalnych linii kosmetyków dla panów.

Kierunki pielęgnacji skóry męskiej są podobne do pielęgnacji skóry kobiecej – wykonuje się zabiegi zarówno odżywcze, dotleniające, przeciwstarzeniowe jak i normalizujące – różnicy doszukujemy się w rytuale zabiegu, kompozycji specjalnie dobranych męskich linii kosmetyków oraz w nucie zapachowej. Przykładowo, masaż twarzy skóry mężczyzny będzie zasadniczo mocniejszy, a ruchy bardziej zdecydowane.

Nasz salon proponuje Panom – prócz wspomnianej mikrodermabrazji diamentowej – trzy trójwymiarowe zabiegi pielęgnacyjne Botanic Man:

  • zabieg nawilżająco-łagodzący dla cery suchej wrażliwej i nadmiernie reaktywnej,
  • zabieg odświeżająco-energetyzujący dla cery niedotlenionej i szarej,
  • zabieg normalizujący dla cery łojotokowej.

Dobrą propozycją pielęgnacji całorocznej jest peeling kwasem migdałowym – oczyszczający, zmniejszający pory, redukujący produkcję sebum, odżywiający i nawilżający, a także poprawiający koloryt cery.
W okresie jesiennym polecamy serię peelingów kwasami owocowymi: alfa i beta hydroksykwasami.
Przez cały rok proponujemy panom również zabiegi pielęgnacyjne dłoni i stóp.