Zapisz się do newslettera:

Peeling kawitacyjny i sonoforeza

Peeling kawitacyjny to oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej, wzbogacone o mikromasaż, który poprawia mikrokrążenie i dotlenienie komórkowe oraz zwiększa penetrację substancji aktywnych w głąb skóry. Pozwala na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowatych, pozbycie się zaskórników, wągrów i bakterii. Wygładza skórę, doskonale nawilża i stymuluje naturalne nawodnienie, a także zmiękcza naskórek. Działa kojąco i regenerująco na skórę.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to:

  • ciąża,
  • rozrusznik serca,
  • metalowe implanty,
  • stały aparat nazębny,
  • nowotwory skóry,
  • alergie skórne i choroby skóry.

Sonoforeza jest to wprowadzenie w głąb skóry substancji czynnych zawartych w ampułce odpowiednio dobranej do rodzaju i potrzeb skóry. Dzieki ultradźwiękom składniki aktywne preparatu docierają do najgłębszych warstw naskórka. Działanie ampułki jest dzięki temu szybciej widoczne i długotrwałe. Ciepło wytworzone przez ultradźwięki penetruje głębiej tkankę, aby odprężyć skórę i mięśnie, podczas gdy głęboki delikatny masaż poprawia przepływ krwi i limfy, metabolizm i regenerację komórek.
Tym samym ultradźwięki ułatwiają penetrację substancjom leczniczym i preparatom, które działają uszczelniająco na naczynia krwionośne lub przyspieszają leczenie zmian trądziku pospolitego i różowatego, a także preparatom nawilżającym, odżywiającym i regenerującym skórę suchą, złuszczającą się, niedotlenioną, wiotką, postarzałą, zmęczoną i dojrzałą.
Efektem tego jest spłycenie zmarszczek, ujędrnienie, nawilżenie i wygładzenie skóry, stymulacja mięśni, niwelowanie przebarwień oraz dokładne odżywienie.