Zapisz się do newslettera:

Kwasy owocowe AHA, Kwasy BHA – całkowita regeneracja skóry

KWAS SALICYLOWY BHA jest kwasem o właściwościach silnie keratolitycznych (złuszczających), komedolitycznych (przeciwzaskórnikowych), bakteriostatycznych, przeciwzapalnych. Dzięki swoim właściwościom znalazł on zastosowanie w kosmetyce, jako środek silnie oczyszczający, działający przeciwtrądzikowo, zwężający rozszerzone pory, zmniejszający widoczność blizn potrądzikowych, regulujący wydzielanie sebum oraz ujednolicający koloryt. Mesopeel salicylic peeling oprócz obszarów twarzy, szyi, dekoltu, polecany jest również do stosowania na obszary ciała takie jak mni.: kolana, łokcie, ramiona.

KWASY OWOCOWE AHA- peeling z zastosowaniem kwasów owocowych m.in. kwasu glikolowego, złuszcza naskórek, nawilża skórę podnosząc poziom ceramidów, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, wyraźnie wygładzając zmarszczki, zmniejsza wydzielanie łoju, zwęża rozszerzone pory, stymuluje mikrokrążenie w skórze, likwiduje przebarwienia. Współczesny peeling uległ licznym modyfikacjom, zasadniczo zmienił się skład stosowanych preparatow. W konsekwencji tych przeobrażeń peeling stał się podstawowym instrumentem do efektywnej poprawy najważniejszych parametrów estetycznych i zdrowotnych skóry. Peelingi Natinuel można sklasyfikować na miejsca:

  • powierzchniowe, czyli poprawiające wymianę komórkową warstwy rogowej naskórka
  • średnio głębokie, przyspieszające eksfoliację, delikatnie stymulujące skórę właściwą
  • głębokie, przy których następuje delikatna epidermoliza odpowiednio stymulująca skórę właściwą.

W tej szerokiej gamie możliwości, jakie dają nam peelingi owocowe, każdy z nas może znaleźć coś dla siebie. Od delikatnego odświeżenia do głębokiej redukcji zmarszczek.

PEELING MIGDAŁOWY AHA- peeling kwasem migdałowym daje efekt wygładzenia i koryguje oznaki fotostarzenia się skóry, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchownych oraz pozapalnych, redukcji melasmy (ostudy, chloasma). Ze względu na jego bakteriobójcze właściwości możliwa jest poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych. Może być stosowany bez ograniczeń u osób opalających się na  słońcu i w solarium. Powoduje, że skóra staje się bardziej odporna i mniej wrażliwa na promienie UV.

„Mandelic peel 40” firmy Natinuel – to profesjonalny preparat o bardzo dużej skuteczności. Zalecany do każdego rodzaju skóry, również do bardzo delikatnej i wrażliwej. Może być używany do zabiegów w przypadku skóry trądzikowej, podrażnionej i z nierówną pigmentacją. Zawiera w swym składzie przede wszystkim kwas migdałowy, którego właściwości w porównaniu z innymi kwasami są unikatowe. Preparat zawiera również kwas jabłkowy, glukonolakton i kwas laktobionowy. Są to substancje o licznych właściwościach rewitalizujących, nawilżających oraz ochronnych. Ponadto kwas fitynowy i rezweratrol to substancje o silnym działaniu antyoksydacyjnym, regenerującym. Wyraźnie poprawia koloryt skóry oraz jakość i intensywność opalenizny.