Zapisz się do newslettera:

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem intensywnego złuszczania mechanicznego. Za pomocą głowicy diamentowej w trakcie zabiegu zostaje usunięta część zrogowaciałego naskórka. Ponadto, poprzez zastosowanie siły ssącej cały stary naskórek zbierany jest od razu do specjalnego pojemnika, a skóra staje się bardziej naprężona.

Poprzez usuwanie starego naskórka stymuluje się skórę do wytwarzania nowych komórek, a przez to do odbudowy i poprawy jej kondycji. Zabieg poprawia również wydzielanie kolagenu. Po serii zabiegów widoczna jest zdecydowana poprawa kondycji skóry – zmniejszenie rozszerzonych porów, zmniejszenie ilości zaskórników, spłycenie powierzchownych zmarszczek, wygładzenie skóry, zmniejszenie widoczności przebarwień (starczych i posłonecznych), zmniejszenie łojotoku.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to: zakażenia wirusowe-brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny, zakażenia bakteryjne-liszajec zakaźny,figówka gronkowcowa, zakażenia grzybicze, trądzik krostkowy, ropowiczy, różowaty, przeczosy, nadżerki, nowotwory skóry i znamiona, naczyniaki jamiste, skłonność do keloidów, zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy(wykonywane do 2 miesięcy przed zabiegiem mikrodermabrazji), terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem.

Po przeprowadzonym zabiegu należy zastosować się do powyższych zaleceń:

  • unikać opalania (w solarium i na słońcu) do około tygodnia po zabiegu,
  • unikać kąpieli w chlorowanej wodzie( basen) do 3 dni po zabiegu,
  • pić 8-12 szklanek wody mineralnej dziennie (w celu zwiększenia uelastycznienia skóry),
  • ewentualne stosowanie preparatów wybielających zaleca się po 24 godzinach od czasu przeprowadzenia zabiegu,
  • zaleca się systematyczną ochronę przed promieniami słonecznymi (kremy z filtrem minimum 30 SPF),
  • zaleca się systematyczną aplikacje preparatów regenerujących, nawilżających, odżywczych.

Zabiegu mikrodermabrazji diamentowej nie przeprowadza się gdy temperatura powietrza przekracza -6 stopni C.